Juraj Zvarík -15! na Majstrovstvách Lomnického GK v roku 2019

V nedeľu 28. júla skončil turnaj, ktorý sa vyznačoval tradične výbornou atmosférou, skvelým obsadením a výbronými podmienkami na ihrisku Black Stork vo Veľkej Lomnici. Majstrovstvá Lomnického GK 2019 vyhral Juraj Zvarík a divokú kartu na Slovak Championship Open vyhral Matúš Maďar.

Tento víkend sa hralo na turnaji o WILD CARD na SLOVAK CHAMPIONSHIP OPEN, ktorý sa uskutoční v dňoch 9. a 10. septembra v Penati Golf Resorte. Najlepším amatérskym hráčom s najnižším počtom rán sa na Majstrovstvách Lomnického GK stal Matúš Maďar.

Pre Juraja Zvaríka bolo najdôležitejšie poraziť konkurenta Adama Puchmeltera, medzi ktorými panuje zdravá rivalita. “Som veľmi šťastný. Nejde ani o tie peniaze, ale ide o to, že som porazil Adama Puchmeltera a ukázal som, kto je najlepší. Tomu sa najviac teším,”povedal Zvarík po turnaji. “-15 som ešte za tri dni nezahral. Bol to krásny pocit,” dodal.

Víťaz sa vyjadril pozitívne aj k stavu ihriska Black Stork: “Greeny sú v tej najlepšej kondícii a greenkeeperi urobili veľmi dobrú robotu. Celé to bolo o patovaní. Klobúk dole pred greenkeepermi a celým golfovým klubom.”

V Lomnici sa hrá špičkový golf na špičkovom ihrisku. Spomínalo sa aj na Jána Peča

Hráč na prvom mieste získal po rozdelení 1 500 Eur, druhé miesto 870 Eur, tretie 600 Eur, štvrtý v poradí 350 Eur a držiteľ piateho miesta si odniesol 180 Eur.