Ondro Lieser víťazom Penati Slovak Open Championship 2020

Štvrtý ročník sa vydaril, nepochybne !

Po dvoch hracích dňoch sme v Penati Golf Rezort, na ihrisku Legend spoznali víťaza Penati Slovak Open Championship  2020. Najvyššiu výhru v doterajšej krátkej histórii podujatia, 10.000 Eur si odniesol Ondřej Lieser z Českej republiky, ktorý vlani skončil druhý, po pamätnej play off s Rorym Sabbatinim.

Víťazstvo si vybojoval výkonmi 71 a 67 rán, spolu -8 / 138 rán. Výborný golf predviedli aj dvaja amatérski hráči, ktorí skončili na delenom druhom mieste, spolu s dvoma profesionálmi. So zhodným výkonom -4 to boli amatéri Filip Ráža (Česká republika, medzinárodný majster SR 2019) a Slovenský amatér Pavol Mach. Za profesionálov si peňažnú odmenu za druhé miesto podelili Štěpán Daněk a Michal Pospíšil, obaja Česká republika. Delené tretie miesto patrí profesionálom Filipovi Mrúzekovi z (ČR) a Gregg LaVoie (USA), žijúci v Prahe.

Výborne pripravené ihrisko, letné počasie, greeny náročné na presnosť prihrávok a silná konkurencia spôsobili, že sme boli svedkami viacerých obratov. Aj keď Ondřej Lieser vyhral s prehľadom a bez play off, turnaj bol do poslednej chvíle napínavý.
Ondřej Lieser zhodnotil turnaj slovami, “ Najlepší turnaj v československu, turnaj bol vynikajúco organizovaný, od prvého do posledného a opäť organizátori a promotéri Pavol Bielik a Peter Petrovič pridali niečo na viac, čo tejto akcii dáva punc najprestížnejšieho turnaja.“
Počas turnaja bolo po prvý raz použité aj online zapisovanie výsledkov, kedy si hráči priebežne aktualizovali sami vlastné skóre cez mobilnú aplikáciu. „Aj to je jedna z možností, ako môže v budúcnosti scoring vyzerať. A systém to je nesporne zaujímavý a perspektívu má. “ Komentoval hlavný rozhodca Rastislav Michalák.