Slovakia Challenge 2019 vyhral Rhys Enoch z Walesu

Celkovo osem Slovenských hráčov hralo D+D REAL Slovakia Challenge 2019 v uplynulom víkendu v Penati Golf Resorte, neďaleko mesta Senica. Ihrisko, ktoré dobre poznajú domáci hráči, bolo podľa regule Challenge Tour pripravené na TOP úrovni a predstavovalo priam výzvu pre domácich hráčov.

Tá však neprišla, podľa slov jednotlivých hráčov bolo ihrisko viac iné, setup ihriska bol nachystaný na nehratelné semi-rafy, ktoré pri zlej rane z týčka potrápili nielen Slovenských hráčov. Najlepšie výsledkovo bol najlepší amatér Slovenska Pavol Mach a medzi profesionálmi Adam Puchmelter. Všetkých osem Slovákov na CUT nedosiahlo, avšak rozdieli v dlhej hre nemali, všetci hráči jednotne pomenovali problém v krátkej hre do 100 metrov. Tam sa rozhodovalo o možnosti prejsť cez CUT a súťažiť o výsledok medzi 60 najlepších, prípadne delených. Prize money boli viac ako zaujímavé. Uspieť na domácom prostredí je o to ťažšie, keďže sa od našich očakáva výsledok. Veríme, že naši hráči čoskoro uspejú.

Výsledky a umiestnenia Challenge Tour Penati GR

Zdroj: golfmagazin.sk

Rhys Enoch z Walesu prekvapujúco vyhral D+D REAL Slovakia Challenge. Poradie začal meniť najmä počas tretieho kola, kedy sa mu podarilo obsadiť druhé miesto za Holanďanom Dariusom van Drielom a zaostával o dva body.

Enochovi stačili vo štvrtom kole len 4 údery pod par na to, aby vyhral D+D REAL Slovakia Challenge 2019. Náskok mohol mať aj výraznejší, ale na 16. jamke mu ušla šťastena a druhýkrát v kole zahral bogey. Po šiestich birdie v kole skončil na celkovom výsledku -18 a náskokom jedného bodu pred druhým hráčom.

Vložené video

Druhé miesto s celkovým výsledkom 17 rán pod par patrí Joshovi Gearymu z Nového Zélandu. Za celé štyri dni zahral len dvakrát bogey a raz double bogey. Inak je jeho skórkarta plná birdie a parov. O tretie miesto sa delí Holanďan Lars van Mejiel a Angličan Dale Whitnell. Obaja s výsledkom -15.

Holandský hráč Darius van Driel pokazil štvrté kolo, ktoré zahral na 4 rany nad par ihriska. Aj napriek tomu, že posledné dni viedol leaderboard, skončil po finále až na delenom 8. mieste spolu so Španielom Ivanom Cantero Gutierrezom s výsledkom -12.

Slovakia Challenge: Pred finále dominuje Holandsko, útočí mladší Koepka (+video)

Hru počas nedeľného štvrtého kola poznačila aj búrka. Maršáli nechceli riskovať a prerušili hru. Český hráč Stanislav Matuš celý turnaj ukončil na desiatich ranách pod par ihriska. Štvrté kolo hral opäť veľmi dobre s výsledkom -2. Aj vďaka tomu je na delenom 18. mieste. O jednu pozíciu vyššie, ako jeho krajan Jan Cafourek s výsledkom -9. Ten zase zahral totožne ako Chase Koepka, mladší brat svetovej dvojky Brooksa Koepku.