Rory Sabbatini delený 13. na Czech Masters

Czech Masters je tradičným podujatím DP WORLD TOUR, hráva sa nedaleko Prahy, v golfovom clube Albatross. Hlavnými hviezdami boli náš Rory Sabbatini a Ian Poulter.

Na turnaji D+D REAL Czech Masters sa predstavili traja Slováci, dvaja profesionáli Rory Sabbatini a Tadeáš Teťák, tretím bol zatiaľ amatér Sebastián Vida. Všetci traja odohrali výborné prvé kolo ale cez Cut, ktorý bol -2, sa dostal ten najskúsenejší. Teddy Teťák hral výborne, dve jamky však urobili čiaru cez šancu sa dostať na hranicu Cutu. Sebastián Vida bojoval o Cut do posledných jamiek, ale risk na posledných troch ťažkých jamkách mu nevyšiel.

článok GOLFEXTRA Sebastian Vida

Rory Sabbatini, hráč so skúsenostami PGA TOUR sa postupne prepracoval na optimálne umiestnenie do tretieho kola. I keď sa nevyvaroval meších chýb v podobe bogey, vytiahol z vrecka unikátne rany, čo mu prinieslo výborné umiestnenie. Po včerajšom prerušenom a napokon aj zrušenom treťom kole sa turnaj skrátil na tri kolá. Dnešný výsledok -3 sa opakoval ako v piatok, čo však po trojkolovom výkone znamenalo výborné delené 13. miesto.

Štyri bogey a 14 birdie znamená celkovo -10 za výsledky 68, 69, 69 / celkom 206 rán, PAR 72. Vo svojich 46 rokoch poprehánal veľa mladých hráčov, ktorých nechal za sebou. Vyhral Nemec Kieffer Maximilian, ktorý v poslednej šanci turnaja zabral a zvíťazil s výsledkom -16 rán. Ian Poulter skončil na delenom 23. mieste / -9 rán, podobne ako Rory Sabbatini 46 ročný mladík nepatrí do starého železa.

Konečné výsledky

Exit mobile version