Zvarík víťazom na PGA Slovakia Championship 2016

PGA Slovakia Championship 2016 sa konal 12.9. 2016 v Green Resorte Hrubá Borša.

Štartovná listina čítala členov PGA SK, ale aj početnú skupinu zo susednej Českej PGA. Stávkovať na turnajového víťaza sa dalo vďaka spoločnosti NIKE.SK, favoritom bol podľa vypísaných kurzov Juraj Zvarík, nasledovali ho Ján Friesz, Aleš Kořínek, Peter Švajlen a ďalší. Partnermi tohto turnaja boli OPERATÍVA – medicínska spoločnosť, RONA,a.s. , PROQUIP.CZ .

Celková dotácia na tomto turnaji bola 2850€ a medzi troch prvých hráčov sa rozdelí 1900€ ( 1. 850€, 2. 650€, 3. 400€ )

V Seniorskej kategórii sa stretli len traja hráči, víťazom sa zaslúžene stal Michal Oravec, ktorý zahral 79 rán / +7. Michal Oravec si tak odniesol 230€ ako výhru za prvé miesto.

Hlavná kategória turnaja PGA Slovakia Championship 2016 mala niekoľko favoritov, spomínaní hráči štartovali v posledných flajtoch. Medzi prvými favoritmi prišiel Tomáš Beck, ktorý zapísal 72 rán / PAR. V poslednom flajte sa miešal víťazný kokteil, keď po príchode do klubovne žiaril úsmev na tvári podpisujúcim hráčom výsledky. Aleš Kořínek bol spokojný, keď zistil, že 71 rán / -1 mu stačí na druhé miesto a odsunul na tretie miesto Tomáša Becka, ktorý zapísal spomínaný Par ihriska. 650€ výhra pre Aleša Kořínka, 400€ výhra pre Tomáša Becka.

 

Juraj Zvarík, úsmev, ale aj “ škoda bogey na 18. jamke “ ako zazneli prvé slová, inak suverénny výkon a zaslúžené prvé miesto na PGA SK Championship 2016.

66 rán / – 6  je vynikajúci výkon víťaza a zaslúžená odmena 850€ za 1. miesto na tomto turnaji. Výhra na PGA SK Championship 2016 je druhá v poradí, keď minulí rok ako člen PGAC vyhral druhý ročník.

Tento rok Juraj obhajoval titul a zároveň ako člen PGA SK bojoval aj o národného šampióna PGA SK. Získaný double mu budú pripomínať krásne trofeje od spoločnosti RONA,a.s..

Všetkým hráčom ďakujeme za účasť na tomto turnaji a tešíme sa na ďalší ročník.

Exit mobile version