Coaching seminár pre Teaching pro s Kevinom Flynnom

V dňoch 15-16.10. v klube Pegas Lozorno sa konalo školenie pre členov PGA Slovensko, ktoré viedol Kevin Flynn z Anglicka. Na pozvanie PGA SK Kevin neváhal a prispôsobil svoj harmonogram tak aby si na nás našiel čas a podelil sa s nami o jeho dlhoročné skúsenosti. Kevin patrí medzi 100 najlepších trénerov na svete a nesie so sebou titul P.G.A Advanced Professional. Jeho lídrami, od ktorých sa učí, inšpiruje a úzko spolupracuje sú Jim Hardy (top 7.coach na svete) a Chris O’Connell (tréner Matt Kuchar-a).

Kevin Flynn rozoberal rozdiely medzi 1-plane švihom (Lee Westwood) a 2-plane švihom (Ian Poulter) a aspekty, ktoré ku každému zo švihov súvisia. Tak isto nám predstavil jeho vlastný spôsob krátkej hry, chippingu a pitchingu. Jednou z hlavných častí semináru bolo aj sledovanie švihov nás všetkých trénerov PGA SK medzi sebou a rozoberanie a identifikácia chýb a následné nápravy a drilly. Tak isto sme riešili typy rôznych rán, s ktorými majú golfisti najčastejšie problem (Low-Shallow, High-Shallow, Fat & Thin, Hook, Heel & Shank, Top-Shallow, Top-MR, Low-Trap, High-Steel, Chop, Slice, Pull, Toe a Top-Steep).

Po dvojdňovom seminári sme mali všetci nové pohľady na tréning a vedenie tréning ako takého ako aj nový pohľad na spôsob ako identifikovať chyby vo švihu. Golfový švih je veľmi komplexný a rôznorodý pohyb a kto tvrdí, že je iba jeden ideálny švih tak sa mýli. Už len keď sa pozrieme na dva extrémy ako sú Bubba Watson alebo Jim Furyk, ktorí patria medzi najlepších hráčov na svete a keby niekto chcel meniť ich švih smerom k ideálnemu švihu tak by pravdepodobne veľmi dlho medzi top hráčov nepatrili ak niekedy vôbec. Preto golfový švih treba vnímať s otvorenými očami a nie tunelovo podľa knižky alebo videa na Youtube.

Partneri

www.golfplus.golf