EUROPEAN TOUR – D+D REAL, Czech Masters 2016

V dňoch 18. – 21. augusta 2016 sa Ján Friesz, ml. člen Lomnického golfového klubu,  PGA SLOVENSKO a člen profesionálneho golfového tímu RELMOST zúčastnil podujatia najvyššej európskej profesionálnej túry EUROPEAN TOUR – D+D REAL,  Czech Masters 2016, ktorá sa uskutočnila na ihrisku Albatross Golf Resort. Jano sa s nami podelil o svoje zážitky z tohto vrcholného golfového podujatia:

„ Nie darmo sa hovorí, že je lepšie raz vidieť, ako sto krát počuť,  povedal na úvod.  Podujatie bolo fantasticky zorganizované, o hráčov, cadies  je tu postarané na každom kroku a v každom smere. Či to už začína ubytovaním, odvozom na ihrisko limuzínami,  stravovaním, zabezpečením tréningových a hracích  podmienok. Bolo pre mňa ozaj zážitkom stretávať sa v rámci hráčskej  zóny  s takými golfistami ako Lee Westwood, John Daly,  Rory Sabbatini,  Edoardo Molinari, Andy Sullivan, Jamie Donaldson, Thomas Pieters, Scot Jamieson, Tjaart Van der Walt,  Thomas Bjorn.

4

Ihrisko Albatross Golf Resort bolo výborne  pripravené na tak významné podujatie, čo ohodnotili všetci hráči. Albatross sa vyznačuje svojou dĺžkou 6827 metrov  hustými rafmi v okolí grínov, vodnými prekážkami ako aj na naše pomery  rýchlymi grínmi. O tom, že sa nejedná o vôbec ľahké ihrisko svedčia aj celkové výsledky, keď víťaz, američan Paul Peterson  dosiahol skóre  – 15 pred obhajcom titulu Thomasom  Pietersom -14.  Celkové len 61 hráčov sa dostalo pod pár ihriska.

2

Práve rýchle gríny najviac ovplyvnili môj výsledok v prvom hracom dni.  So svojou hrou som bol veľmi spokojný. Avšak tri trojpaty a sedem nepremenených patov do dvoch metrov znamenali výsledok 77 rán (+ 5).   Všetko som si však vynahradil v druhom, piatkovom kole.  Išlo sa mi ozaj v pohode a po 18 jamkách som ukončil kolo s výsledkom 71 rán (-1).  Bol to 33. najlepší výsledok daného kola a o to viac ma mrzia nepremenené paty zo štvrtka, pretože som za cutom zaostal o 3 rany.  Pri preštudovaní výsledkovej listiny som zistil, že v piatok ostali za mnou výsledkovo takí hráči ako Westwood, Sabbatini, Molinari, Daly, Sullivan, Donaldson,  Bjorn, Van der Walt, Jamieson, Lavrie…   Iste sa mnohí pousmejete, že to je len výsledok jedného kola, ale pre mňa to znamená veľmi veľa, a verím, že  psychicky  ma to posunie v mojej hre ďalej.  Veď sme hrali to isté ihrisko, tie isté gríny, … (usmieva sa Jano popod nos). Už v pondelok letím do Londýna na ďalšie podujatie Challenge Tour a už sa neviem dočkať  prvého odpalu.

1
Peter Valášek a Ján Friesz ml

 

3
Ján Friesz a Am Michal Brezovský

 

Jano skončil v konečnom hodnotení zo 156 hráčov  na delenom 102. mieste so skóre +4 (77, 71) .  Podujatia sa zo Slovenska zúčastnil aj ďalší člen PGA SLOVENSKO Peter Valášek, ktorý po zlepšení v druhom kole dosiahol celkové skóre +6 (77, 73) a amatérsky hráč Michal Brezovský s celkovým skóre +6 (74, 76).  Peter a Michal sa rovnakým výsledkom umiestnili na delenom 130. mieste.

Partneri

www.golfplus.golf