Grandfinále Moneta Czech PGA TOUR – Portiva Golf Trophy pre Liesera

Grandfinále Moneta Czech PGA TOUR – Portiva Golf Trophy – BRNO KASKÁDA

Po  Grandfinále Moneta Czech PGA TOUR – Portiva Golf Trophy, ktoré sa hralo v golfovom resorte Kaskáda neďaleko Brna, kde sme mali viacero hráčov so Slovenským pasom. I keď finálový deň mal rôzne počasie, svietilo slnko, bolo pod mrakom, alebo padali krúpy, výsledky boli výborné aj pre Slovákov.

Peter Valášek skončil na turnaji s pomedzi všetkých Slovákov najlepšie, keď tri kolá zahral za výsledky 71,75,72 celkom 218 rán a skončil delený 12., spoločne s Maďarským Tamásom Lugosim a Českým Davidom Benákom.

Portiva Golf Trophy malo dotáciu 400.000 českých korún a do Top 20 sa nakoniec zmestilo štvoro slovenských hráčov. Adam Puchmelter a Michal Brezovský skončili na delenom 15. mieste za celkový výsledok 219 rán, Juraj Zvarík na delenom 19. mieste ktorý odohral ihrisko za 220 rán.

Víťazom sa stal Ondřej Lieser, ktorý mal vynikajúcu sezónu. Okrem druhého miesta na Slovak Championship Open, dokázal výborne hrať aj na Pro Golf Tour, kde si zabezpečil výsledkami aj kartu na Challenge Tour, vyhral záverečný turnaj Grandfinále Moneta Czech PGA TOUR – Portiva Golf Trophy.