Konfederácia profesionálneho golfu, bývalá PGAs of Europe

Článok uvádzame za mediálnej spolupráce s Golfmagazin.sk

PGAs of Europe – asociácia 33 národných asociácií profesionálnych golfistov (PGAs) – sa rebranduje na Konfederácia profesionálneho golfu – Confederation of Professional Golf (CPG), čo predstavuje začiatok novej kapitoly v histórii organizácie. Nové meno a značka si zachovávajú prvky predchádzajúcej identity, aby zostali verné tradíciám a pokroku uplynulých 30 rokov a zároveň prijali nové strategické zameranie.

CPG logo

Zatiaľ čo organizácia je v jej jadre tou istou entitou, CPG bude pracovať užšie ako kedykoľvek predtým so svojimi členskými PGA, využívajúc silu kolektívu na zvýšenie svojho národného a medzinárodného vplyvu prostredníctvom spolupráce a jednoty a ťažiť z úspor z rozsahu, aby maximalizovali obchodné a vývojové príležitosti pre organizáciu a golfovú hru.

“Toto je nesmierne vzrušujúci čas v histórii organizácie,” uviedol predseda CPG Frank Kirsten“Prevádzkovanie na základe licencie pre značku PGA predstavovalo množstvo obmedzení našej schopnosti rozvíjať naše podnikanie a poskytovať úplné služby, ktoré chceme pre naše členské PGA a hru. Predstavenstvo s jednomyseľnou podporou členstva prijalo rozhodnutie, že táto zmena nášho mena a vizuálnej identity nám umožňuje mať kontrolu nad vlastným osudom a budovať pre pozitívnu budúcnosť v spolupráci s naším členstvom.”

Výkonný riaditeľ CPG, Ian Randell, dodal: “Toto dôležité oznámenie signalizuje začiatok našej novej éry spoločnosti, spolupráce a rozvoja pre našu asociáciu. Silnou stránkou našej organizácie je kolektívny vplyv a odborné znalosti našich národných PGA a ich členstiev, ktoré pre hru a jej hráčov poskytujú kvalifikovanú a vzdelanú pracovnú silu.”

“Posilníme náš záväzok zjednotiť, propagovať a podporovať naše členské krajiny, aby sme zabezpečili silný kolektívny hlas a zastúpenie na vnútroštátnej aj globálnej úrovni, poskytli kolektívne obchodné a rozvojové príležitosti a pokračovali v poskytovaní odborných znalostí v oblasti medzinárodného golfu – v neposlednom rade ako jediný člen vývojovej skupiny Ryder Cup Europe, Ryder Cup European Development Trust – CPG bude čoraz viac podporovať a ponúkať hodnotu svojim členom a hre,” dodal Randell.

Pri stelesnení tejto vízie bude CPG nielen premiestňovať svoje ústredie do Centurion Clubu na okraji Londýna, ale bude využívať aj kancelárie členských PGA na stretnutia a pracovný priestor vo veľkých európskych mestách vrátane Amsterdamu, Madridu, Malmö, Milána a Paríža.

Zavádzanie novej vizuálnej identity CPG a súvisiacich digitálnych a fyzických aktív je v plnom prúde, čo umožňuje organizáciám PGA, korporátnym partnerom, dodávateľom, mediálnym partnerom a rôznym ďalším zúčastneným stranám nadviazať spojenie s CPG.

PGA SK je súčasťou bývalej PGAs of Europe niekoľko rokov, pod novým názvom ostáva v jej štruktúrach naďalej.

O ďalších vplyvoch zmeny vás budeme informovať.

Partneri

www.golfplus.golf