PGAs of Europe – Coaches Circle 2013

Tohtoročný seminár Coaches Circle (CC) sa konal v Taliansku v blízkosti mesta Verona, na golfovom ihrisku Chervo Golf Resort, 18-20.marca. CC bol zameraný na nové metódy vzdelávania a predstavené boli nové technické zariadenia, ktoré pomáhajú elitným trénerom lepšie determinovať chyby vo švihu.

Stretli sa tu delegáti z rôznych krajín Európy, Kanady a Južnej Afriky. Medzi nimi sa našli tréneri elitných hráčov z European Tour, tréneri štátnych reprezentácií, a vedenie vzdelávacích komisií v PGAs.

CC zahájil nový prezident talianskej PGA Constantino Rocca. Constantino je najznámejší taliansky hráč, ktorý v minulosti 5x vyhral Eupean Tour, získal druhé miesto na Open Championship a tak isto nechýbal na v tíme na Ryder Cup.

Po uvítaní nasledovalo interview s Albertom Binaghi, osobným trénerom Mattea Manassero, 19-ročného Taliana, ktorý ako 16-ročný amatér vyhral British Championship, a od roku 2010 kedy sa stal PRO hráčom vyhral dodnes 3x European Tour. Alberto dáva veľký dôraz na vztah medzi trénerom a hráčom. Pre Mattea je trénerom, niekedy caddy, ale hlavne kamarátom. O Matteovi nám prezradil, že jeho slabosť je čítať gríny (možno preto, že potrebuje nosiť okuliare a nenosí :)).

Ďalšia prezentácia niesla názov wedge a short game, ktorú viedol Timo Karvinen a Jonathan Mannie (tréneri švajčiarskeho národného tímu). Viedla sa debata na rôzne krátke údery a ich príčinu a efekt.

Jednou z najviac rozoberaných tém v golfe súčastnosti je biomechanika. Na túto tému viedol veľmi zaujimavú prezentáciu Dr. Eric Wallace. Eric Wallace vedie výskum v Írsku, ktorý zisťuje aký dopad na golfový švih má kinematická a kinetická energia. Pomocou 3D analýzy, ktorú používa sa dajú zistiť aj tie najdrobnešie detaily vo švihu, ktoré sa voľným okom ani na kamere vidieť nedajú. Eric Wallace pracoval s touto analýzou aj s Rorym McIlroy-om, ktorého najväčšou zbraňou na dlhé odpaly je jeho energia z bokov.

 

Martina Svobodová

 

 

 

Partneri

www.golfplus.golf