Po víkende – Czech Masters a BMW Championship

Tento článok prinášame za spolupráce GOLFMAGAZIN.SK

V uplynulom týždni sa konali prestížne dva turnaje, kde Slovensko malo svoje zastúpenie.

Pavol Mach ppgolf

Na tom českom, sme mali možnosť na živo vidieť Erneho Elsa a ďalších. Ale aj Mavol Mach ( AM ), Peter Valášek a Štefan Páleník. Posledný menovaný síce žije v Prahe, jeho hlavná činnosť je učiteľ na základnej škole, ale na golf si nájde čas. Spomínaný Štefan bol pri druhom mieste na WGM Open v Beroune. Na turnaji Czech Masters však nemal dobrý štart a tak jeho čísla nezodpovedali jeho pripravenosti. Ako sám povedal, nedarila sa mu krátka hra, čo sa odrazilo na skóre.

ppgolf

Zatiaľ čo všetky oči amatérskeho golfu dávali nádeje do najlepšieho amatéra Slovenska Paľa Macha a profesionála Peťa Valáška, za veľkou mlákou sa hral BMW CHAMPIONSHIP, kde hral Rory Sabbatini. Slovenská vlajka už je klasikov medzi najlepšími po dvoch dňoch hry, tak ako to bolo na BMW CHAMPIONSHIP. Cut pre Sabbatiniho bol po vydarených dvoch kolách doma, mohol sa sústrediť na víkend.

Ikona-Sportswire

Na Czech Masters to ale nepadalo našim chlapcom vôbec, greeny boli fantastické, rýchlosť, prostredie a perfektné počasie zaručovalo ideál podmienky na bezkonkurenčnú hru. Peter Valášek robil čo mohol, ale nepadalo to, tak ako Paľovi Machovi. V prípade malej chyby sa ťažko zachránili s Parom a ak prišla chyba väčšia, bolo s toho bogey. Celkovo však tých chýb bol strašne málo, ale aj málo chlapcom chýbalo na Cut. Pavol Mach mal skóre 73 a 71 rán / PAR ihriska a Peter Valášek 73 a 74 rán / +3 celkom. Cut bol -3 a cez to sa naši chlapci nedostali. Vyhral Thomas Pieters, turnaj z celkovou návštevnosťou viac ako 30.000 ludí a dokázal tak opakovať víťazstvo z roku 2015.

LEADERBOARD

https://golfmagazin.sk/pieters-to-znova-dokazal-druhykrat-vyhral-czech-masters/

Justin Thomas vyhral, kto sledoval priamy prenos, videl aj zábery na Roryho a aj Tigera. Rory zahral sobotu fantasticky, bol delený 4. Ale niečo sa stalo a v nedeľu sa mu to nepodarilo opakovať. Delené 14. miesto je super, ale unikol mu turnaj najlepších z aktuálnej sezóny o štyri miesta a do Atlanty nepostúpil. Vieme však isto, že TOKIO 2020 je pre SLOVENSKO aj golfové! Veľká gratulácia RORY SABBATINI!

https://golfmagazin.sk/v-medinah-zvitazil-justin-thomas-nepokracuje-woods-ani-sabbatini-video/

 

Partneri

www.golfplus.golf