Anika Bolčíková nepostúpila na Ladies European Tour

Anika Bolčíková, mladá nádej Slovenského profesionálneho golfu sa pokúsila o kartu na Ladies European Tour.

Po prvom kole bola Anika nie celkom spokojná, ale bojovala ďalej. V slnečnom Španielsku na ihriskách South a North v resorte Real Golf La Manga Club (South Course, par 73/SC a North Course, par 71/NC) sa počasie nemaznalo a všetky hráčky poriadne preverilo.

Anika po druhom kole zabrala, tretie kolo však určilo nepostupovú bilanciu a do štvrtého kola, s vedomím, že nepostúpi, snažila sa o čo najlepšie skóre a umiestnenie.

„Ohliadnuc na to, že som naposledy puttovala a chipovala na greenoch pred mesiacom než som odlietala do Španielska, nie je až tak prekvapujúce, že krátka hra ma vôbec nepodržala. Snažila som sa čo najviac času stráviť na greenoch počas dvoch dní, ktoré som prišla v predstihu, ale je to neporovnateľné, ako keď niekto hrá každý deň na golfovom ihrisku bez snehu a mrznutia. Taktiež rozhodnutia pre správnu palicu boli pre mňa veľmi ťažké. Z týchto nedostatkov sa môžem poučiť nabudúce. Pre mňa bola výzva po dlhoročnej pauze, kedy žiadna Slovenka na tomto turnaji nehrala, zastupovať Slovensko.

Veľmi si to vážim a ďakujem všetkým čo ma finančne aj povzbudivými slovami podporili. Spoznala som nový rezort. Prvýkrát som bola v Španielsku a taktiež na kvalifikácii tohto typu. Do prípravy na budúcoročnú kvalifikáciu investujem viac času a úsilia, ktoré som tento rok videla ako velkú rezervu, je potrebné zapracovať na príprave, pretože tu sa hrá o tvoju budúcnosť a do budúcnosti treba investovať.“

Konečné výsledky

 

https://ladieseuropeantour.com/reports-page/?tourn=1823&season=2021&report=tmscores~season=2021~params=P*4ESC04~

Partneri

www.golfplus.golf