Friesz na Q-school 2016

jan friesz

Aktualizované.

Janovi Frieszovi sa nepodarilo postúpiť do druhého kola Q-school 2016, keď v posledný deň zahral výsledok 76 (+4).

,,Ráno som nastupoval do hry s vedomím, že môj výsledok po troch dňoch -6 nebude stačiť na umiestnenie v postupujúcej dvadsať dvojke. Celý vývoj hry však ovplyvnila moja chyba na druhej jamke, kde som zahral tri nad par. Následne som vsadil na agresívnu hru a taktiku, čím som skóroval na niektorých jamkách, ale samozrejme prinášalo aj chyby. Výsledné skóre na postup do druhého kola  Q-school bolo nakoniec -9. Blahoželám k postupu českým kolegom Cafourkovi a Matušovi!” Napísal nám vyjadrenie Ján Friesz po 4. kole.

Q-school neďaleko Viedne si výborne vedie Slovenský účastník a člen PGA SK  Ján Friesz ml. ako je po troch kolách tohto turnaja.

Tak ako každý rok bojuje okolo 1000 profesionálnych golfistov z celého sveta o hracie karty na European Tour . Len 25 najlepších si vo finálovom kole zabezpečí plnú hraciu kartu na naj-prestížnejšiu Európskú golfovú túru. Jedno z celkovo ôsmych podujatí 1. kola sa koná od 13. septembra v neďalekom Ebreichsdorf Golf Clube neďaleko Viedne.

V konkurencii 94 hráčov sa veľmi dobre darí hráčovi PGA Slovakia, Janovi Frieszovi. Ten po kolách 69, 70, 71 ( -6 ) je po troch dňoch na delenom 24. mieste a v piatok bude bojovať vo finálovom kole  o celkom 22  postupových miest do druhého kola Q-school, ktoré sa uskutoční na štyroch ihriskách začiatkom novembra v Španielsku. V hre o postup sú aj dvaja hráči českej PGA, Stanislav Matuš so skóre -8 a Jan Cafourek so skóre po troch dňoch -5.

Držíme palce a veríme v postup ďalej.

Partneri

www.golfplus.golf