Peter Švajlen do siene slávy Cameron University

Cameron University uvádzala do siene slávy

 

Lawton, Oklahoma – Atletické oddelenie Cameron University uviedlo univerzitnej siene slávy v roku 2019 piatich svojich bývalých atlétov. Traja z toho len nedávno ukončili svoje štúdium na Cameron University.

 

Piatkový večer v divadle Cameron University, súčasní a bývalí univerzitní športovci a zamestnanci Cameron University sa pridali k oslavám spojených s uvedením bývalých športovcov do siene slávy. V roku 2019 boli do univerzitnej siene slávy uvedení piati športovci – Wille Adams (Americký futbal), Milton Garner (Basketball), Erk Hunter (Americký futbal), Julius Korir (Cross country) a Peter Švajlen (Golf).

 

Dvaja z piatich športovcov sa na uvádzaní zúčastnilo osobne, Adams a Garner. Hunter je už zosnulý. Korir a Švajlen boli v tom čase v zahraničí. Pred ceremóniou športovcov a ich blízkych príbuzných privítal na večeru prezident Cameron University, pán McArthur.

 

Po večeri sa športovci a prezident presunuli do univerzitného divadla, kde ich privítalo množstvo bývalých a súčasných univerzitných atlétov a zamestnancov Cameron Universtity. Viceprezident Cameron University, Albert Johnson, odovzdával ceny a pýtal sa ocenených športovcov na ich zážitky počs štúdia.

 

Bývalý golfový tréner Cameron University, Jerry Hrnciar, zastúpil pri odovzdávaní ceny Petra Švajlena. Noví členovia siene slávy budú poctený ešte raz počas polčasu basketbalového zápasu, ktorý prebehne v sobotu.

Peter Svajlen, Golf 2006 – 2010

Peter Švajlen prišiel na Cameron University z hlavného mesta Slovenska, Bratislavy. Počas štúdia získal viacero ocenení a stal sa oporou univerzitného tímu. Jeho univerzitná kariéra bola poznačená aj zranením v roku 2009 kedy sa na turnajoch ne mohol zúčastňovať. Po ukončení hráčskej kariéry na Cameron University pôsobil Peter ako asistent trénera do roku 2011.

Academic All-American 2008, 2010
All-American 2008, 2010
Lones Star Conference akademický hráč roka 2007, 2008, 2010
Kvalifikoval sa do celo-amerického národného finále počas všetkých štyroch rokoch štúdia 2006, 2007, 2008, 2010.

Peter pracoval ako hlavný profesionál v bulharskom Blacksearama Golf & Villas, je spoluzakladateľ Best Swing Golf Academy v rodnom Slovensku a ešte stále sa pravidelne úspešne zúčastňuje profesionálnych golfových turnajov.

Zdroj aFoto: FB/BSGA

Partneri

www.golfplus.golf