PGA OF SLOVAKIA je víťazom International Team Shield – CPG

Tím PGA OF SLOVAKIA je víťazom international team Shield ( PGA asociácie do 100 členov ). Tím v zložení Juraj Zvarík, Peter Švajlen a Martin Ťavoda vyhrali tímovú súťaž. V celkovom hodnotení INTERNATIONAL TEAM CHAMPIONSHIP obsadili 9. miesto, keď zahrali celkovo +4. Výsledky sa počítali v jednotlivých dňoch všetkým reprezentantom Slovenska. Posledný deň bol rozhodujúci, keď stratu na prvé miesto mali 5 rán a na druhé 3 rany. Počítaným výsledkom dnes bolo skóre Slovákov -5, Gréci a Poliaci zahrali posledné kolo horšie.

Po viac ako 8 rokoch sa vďaka SKGA a finančných prostriedkoch PGA SK podarilo nominovať tím, ktorý reprezentoval Slovensko na neoficiálnych majstrovstvách Európy v profesionálnom golfe.

Ako sami hráči spomenuli po odohraní turnaja, väčšia pripravenosť by ich posunula do lepších výsledkov.

Po prvý krát sa súťaž otvorila aj ženám, ktoré predviedli neskutočné výsledky, tak ako Švédka, ktorá zahrala dnes -5.

Každá PGA asociácia môže nominovať aj jednu ženu do tímu a aj do budúcna sa počíta s pravidlom možnej nominácie jednej ženy do turnaja ITC.

Rok veľkých zmien sa ukončil kongres CPG slávnostne v Penina Golf Resort.

Ďakujeme SKGA a SUNICE.SK za podporu reprezentácie PGA Slovenska.

In the International Team Championship Team Shield, a competition held within the ITC for CPG Member Country PGAs with less than 100 members, it was the PGA of Slovakia who came out on top for the first time in their history.

“This win has written a piece of history for us and golf in Slovakia, as we have been competing [in the International Team Championship] for years, but this is the first time we have managed to win the Team Shield – it creates a strong foundation to build upon in the future” said Juraj Zvarik.

The title seemed poised to be a two-horse race between the PGA of Poland and the PGA of Greece, only for Slovakia – with Professionals Juraj Zvarik [Captain], Martin Tavoda and Peter Svajlen – to put together a sensational final score of 141 (five-under par) and overtake both for victory, finishing at four-over in total.

Kompletné výsledky a komentáre

Partneri

www.golfplus.golf