PRAGUE GOLF CHALLENGE najlepšie so Slovákov Puchmelter

Challenge tour sa opäť po roku hrala neďaleko Prahy na ihrisku Zbraslav – Prague City Golf.

V minulom roku sa podarilo prvý krát Slovenskému hráčovi urobiť Cut, bol to Peter Valášek. Tento rok Peťo štartoval opäť spolu s Jánom Frieszom ml. a amatérskym hráčom Sebastiánom Vidom. Štvrtý hráč – Slovák, bol Adam Puchmelter, momentálne členom Britskej PGA. Adam Puchmelter začal študovať na ostrovoch PGA školu, preto prerušil členstvo v Slovenskej PGA. Slovensko však reprezentuje naďalej a dokázal to aj teraz.

Po prestupe k profesionálom hral prvý turnaj v Skalici Slovakia Ring Golf Cup v roku 2017, kde suverénnym spôsobom vyhral. Nasledovali ďalšie turnaje a na konci roka bol prijatý na školu Britskej PGA. V tomto roku odohral Challenge Tour na Kunetickej Hore, ale tam sa mu Cut nepodaril.

Ján Friesz ani Peter Valášek na Cut nedosiahli, ten predstavoval číslo -3. Bližšie mal na Cut Peter Valášek, no nepodarilo sa to. Tak isto sa to nepodarilo ani AM Sebastiánovi Vidovi.

Adam Puchmelter Cut s prehľadom urobil, keď po prvom kole bol dokonca TOP 5. V druhom kole potvrdil svoju hru a bez problémov postúpil do finálových kôl.

Konečný výsledok je 40. delené miesto za výsledky 67,70,73,71 a celkovo 281 rán.