Štart prvého kola turnaja Slovak Championship Open 2019 na ihrisku Legend v Penati Golf Clube ráno ovplyvnila prietrž mračien. Organizátori boli kvôli podmáčaným greenom nútení odložiť tee time prvého flightu o pol hodinu. O pol hodinu neskôr oproti pôvodnému tee timu odpáli svoju prvú loptičku aj Rory Sabbatini.

“Po silnej nočnej búrke, keď sa o pol hodiny posúval štart, sa organizátori rozhodli pre jeden ústupok hráčom. Môžu si čistiť loptičku po jej označení a umiestniť ju na dĺžku gripu, ale nie bližšie k jamke,” popísal podmienky Peter Petrovič, riaditeľ turnaja Slovak Championship Open. “Penati Golf Club turnaju pripravil úžasné podmienky. Vďaka Penati a všetkým partnerom turnaja sme mohli zabezpečiť život tejto dôležitej golfovej udalosti na Slovensku,” doplnil ho Pavol Bielik, organizátor Slovak Open.

Sabbatini hrá v 16. fligte, v ktorom mu robia okrem manželky spoločnosť aj hráči Peter Valášek ml. a Pavol Mach. Prvú loptičku všetci odpálili o 12:00 v priateľskej a uvoľnenej atmosfére za silnej podpory publika.

Za Roryho flightom nasledovala skupina hráčov, ktorej bol silnou a zábavnou oporou Juraj Zvarík. Horehronec výdatne už na prvom tee hráčov a okolie zásoboval vtipmi a zábavnými hláškami. Vo flighte hrá s Tomášom Juskom a rumunským golfistom Radu Cirtinom.

Ako posledný štartoval 18. flight, v ktorom našli svoje miesto Slovák Oliver Gábor a českí golfisti Tomáš Beck a Martin Svěntek.

Štartovnú listinu ovplyvnili aj mierne zmeny a úrazy. Kvôli zdravotným problémom neodštartovali Kurt Meyr z Rakúska a Brit Chris Guy. Zmena sa udiala aj vo flighte č. 14, kde neštartovala Alexandra Patáková, ale nahradil ju Lukáš Gabura.

Priebežné výsledky Slovak Championship Open nájdete na tejto stránke.