Teddy Teťák po fantastickom umiestniení na Challenge Tour

Teddy Teťák úspešne vkročil do profesionálneho golfu a na turnaji Challenge Tour, ktorý sa hral neďaleko Brna v Golfovom Resorte Kaskáda, zahral s výsledkom 70, 67,73 a 67 / -7 / PAR 71 / a obsadil konečné delené 21 miesto.

Najprv gratulacia k úspešnému vstupu do profesionálneho golfu.
Zahral si úspešne Challenge Tour na kaskáde, vyrovnané 4 kolá, ako sa hralo?
Ďakujem. Hralo sa mi dobre, v prvom kole sme boli 2,5 hodiny v clubhouse pre búrku a potom sme pre tmu nedohrali a tak som dohrával dalšie ráno iba 18tu jamku, čo nie je na začiatok dňa najjednoduchšia jamka. Podľa mojich štandardov to neboli štyri vyrovnané kolá ale tri. To sa stáva, niekedy to nejde podľa plánov, všetky kolá som hral dobre ale nevyužíval skórovacie šance a v treťom kole som nevedel dat putt do birdie.


Je iné hrať ako profesionál?
Pre mňa osobne nieje profesionálny golf iný. Je to stále golf, veľa rokov som hral vrcholové amatérske turnaje, možno je tam viac tlaku, lebo sa snažím získať do ďalšej sezóny nejaký herný štatút ale treba sa najprv sústrediť na konzistentný golf a ak to ma vyjsť na nejaký štatút do budúcej sezóny, tak to vyjde a ak nie, tak treba spraviť dobrú analýzu sezóny a zistiť, kde sa dá zlepšiť.
Aké turnaje máš v pláne ?
Túto sezónu by som mal hrať ešte šesť turnajov Chalenge Tour a chcel by som hrať DPWT na Albatrose na Czech Masters, na jeseň mám v pláne hrať Q school o kartu na DPWT.
Veľmi pekne ďakujem a držíme palce v nasledujúcej kariére..

Foto: TT & Golfextra.cz

Partneri

www.golfplus.golf